Valsts kontrole aicina uz ekspertu diskusiju “Kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku?”

21.11.2023.

Trešdien, 29. novembrī, Valsts kontrole aicina uz ekspertu diskusiju “Kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku?”. Diskusijas “dzinulis” ir rezultāti un secinājumi pēc revīzijas par to, kā Latvijā plāno un īsteno inovāciju atbalsta politiku, īpaši vērtējot tos atbalsta pasākumus, kuru mērķis ir uzņēmumos attīstīt inovācijas, lai veicinātu to konkurētspēju un produktivitāti.

Diskusija notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā (Ķīpsalas iela 6A) no plkst. 10:00 – 12:00. Dalību pasākumā līdz 27. novembrim lūdzam apstiprināt šeit. Pasākums tiešraidē būs skatāms arī Valsts kontroles Facebook lapāAicinām uz diskusiju arī mediju pārstāvjus –  būs foto, TV un intervijas iespējas. 

Diskusijas dalībnieki:

  • Valsts kontroles padomes locekle Inese Kalvāne
  • Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna
  • Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece
  • Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Lapiņš
  • Latvijas Mobilais Telefons Inovāciju ekosistēmu daļas vadītāja Elīna Lidere
  • konsultāciju aģentūras Helve līdzdibinātāja un TechChill Foundation valdes locekle Līva Pērkone
  • jaunuzņēmuma starwatcher.io līdzdibinātājs un TechChill valdes priekšsēdētājs Ernests Štāls

Diskusiju vadīs Labs of Latvia žurnāliste Anda Asere.

Par Valsts kontroli

Latvijas Republikas Valsts kontrole ir neatkarīga, koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde. Tās darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu ir tiesiska, pareiza, lietderīga un atbilst sabiedrības interesēm, kā arī sniegt ieteikumus atklāto trūkumu novēršanai. Valsts kontrole veic revīzijas saskaņā ar starptautiskajiem publiskā sektora revīzijas standartiem – Starptautiskās Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas INTOSAI standartiem (ISSAI), kuru atzīšanu Latvijā nosaka valsts kontrolieris.

100 gadi KONTROLSPĒKA

2023. gada 16. augustā Valsts kontroles likumam apritēja 100 gadi. Līdz ar šī likuma pieņemšanu Valsts kontrole no formālas de facto 1918. gada 2. decembrī dibinātas institūcijas kļuva par de iure neatkarīgu, koleģiālu Latvijas Republikas augstāko revīzijas iestādi. Valsts kontrole ir viena no Satversmē nostiprinātajām neatkarīgām valsts iestādēmSatversmi parakstīja Satversmes sapulces prezidents Jānis Čakste un Satversmes sapulces sekretārs Roberts Ivanovs, kuru pēc tam apstiprināja valsts kontroliera amatā. Pirmais valsts kontrolieris amatā nostrādāja 12 gadus. Viņa paraksts līdzās Jāņa Čakstes parakstam apstiprina mūsu Satversmes tekstu.

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota
Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.: 67017671 | M. 26440185 | E-pasts: signe.znotina-znota@lrvk.gov.lv