Sveicam vasaras saulgriežos!

21.06.2022.

Turpinot aprīlī uzsākto sadarbību, arī mūsu Saulgriežu kartīti latviešu, angļu un ukraiņu valodās veidojām kopā ar ukraiņu mākslinieci Janu Kovšu (Yana Kovsh, janakovsh@gmail.com). Viņa, bēgot no kara, ar dēliņu un mammu apmetusies Latvijā, kamēr viņas vīrs un tēvs sargā mājas Kijivā.

Ļāvāmies Janas idejai veltīt kartīti slavenās ukraiņu mākslinieces Marijas Primačenko daiļradei Vasaras saulgriežu noskaņās, lai tā turpina stāstu cauri laikam. Vairāk par M. Primačenko darbiem: https://ieej.lv/a3bAa

Māksla pārdzīvo izmaiņas pasaulē cauri gadsimtiem, tā glabā laikmetu liecības, vēsta par talantīgiem cilvēkiem, to idejām un pasaules redzējumu. Īpaši kara laikā māksla cilvēkam dod spēku un cerību, dziedē un kalpo arī kā ierocis, glabājot senas un fundamentālas vērtības. 

Par Janu uzzinājām martā, pateicoties Fold.lv apkopojumam par Ukrainas radošajiem profesionāļiem, kuri meklē sadarbības iespējas Latvijā, un kopā veidojām Valsts kontrole Lieldienu kartīti. 

Šogad apsveikums arī ukraiņu valodā:

Ласкаво просимо до літнього сонцестояння!

Листівку літнього сонцестояння ми розробили разом з українською художницею Яною Ковиш. «Невдовзі після війни в Росії в Україні в селі Іванкова під Києвом у лютому цього року був знищений Краєзнавчий музей Марії Примаченко, де зберігалися роботи відомої української художниці. Я хотіла б присвятити цю вітальну листівку до літнього сонцестояння пам’яті Марії Примаченко, намалювавши героя з її видатного світу мистецтва,” розповідає Яна.

Під час літнього сонцестояння найдовший день і найкоротша ніч. Нехай настане день, коли ми зможемо святкувати перемогу України, як тільки мине найкоротша ніч у році! Війна не закінчена, ми закликаємо продовжувати пожертвувати та підтримувати Україну! 

Команда Держаудитслужби