Atpakaļ

Valstī īstenoto notiesāto personu resocializācijas pasākumu efektivitāte

Pirms desmit gadiem Latvijā tika ieviesta jauna – progresīvāka – pieeja kriminālsodītu personu atgriešanai sabiedrībā. Diemžēl pagaidām sistēma strādā tukšgaitā, jo gaidīto rezultātu nav.
Lielākā daļa personu, kas notiesātas ar brīvības atņemšanas sodu, ieslodzījuma vietā nonāk atkārtoti, ceturtā daļa – ceturto un pat vairāk reižu. Kaut arī ir mainījusies izpratne par sodu, kā galveno uzdevumu izvirzot resocializāciju – personas uzvedības maiņu –, Valsts kontrole revīzijā atklāja, ka šobrīd sabiedrība faktiski maksā par procesu, nevis par iecerēto rezultātu. Lai gan ieslodzījuma vietās ir paredzēti dažādi instrumenti notiesāto motivēšanai piedalīties resocializācijas pasākumos, tomēr daļu notiesāto tā arī neizdodas iesaistīt nekādās aktivitātēs, jo tās balstītas brīvprātības principā.
 

Nozares

Tieslietas

Veids

Lietderības

Numurs

2.4.1-11/2018

Departments

Otrais revīzijas departaments

Publiskošanas datums

29.10.2019.

Revidējamais laika posms

01.01.2013.-01.07.2018.

Lēmuma pieņemšanas datums

11.10.2019.

Revīzijas apjomā iekļautās iestādes

  • Tieslietu ministrija, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Valsts probācijas dienests, Brasas cietums, Daugavgrīvas cietums, Iļģuciema cietums, Jelgavas cietums, Jēkabpils cietums, Liepājas cietums, Rīgas Centrālcietums, Valmieras cietums, Cēsu Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem, Olaines cietuma Atkarīgo Centrs