Latvijā noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas funkcija ir piešķirta 11 izmeklēšanas iestādēm un izmeklēšanas iestāžu struktūra var šķist sadrumstalota, tādēļ Valsts kontrole lietderības revīzijā vērtēja – vai sistēmā ir iespējamas un nepieciešamas izmaiņas, lai noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu varētu veikt efektīvāk.

Kopumā revīzijā veiktā izpēte kliedē mītu, ka izmeklēšanas jomas problēmu primārais cēlonis ir lielais izmeklēšanas iestāžu skaits. Tomēr, vērtējot no dažādiem tiesiskiem un lietderības aspektiem, var secināt, ka Latvijas izmeklēšanas iestāžu sistēmā var un vajag veikt izmaiņas, lai noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu varētu veikt efektīvāk.

Nozares

Iekšlietas

Veids

Lietderības

Numurs

2.4.1-5/2021.

Departments

Trešais revīzijas departaments

Publiskošanas datums

09.11.2022.

Revidējamais laika posms

01.01.2018. - 31.12.2020.

Lēmuma pieņemšanas datums

21.10.2022.

Revīzijas apjomā iekļautās iestādes

  • Iekšlietu ministrija un tās padotības iestādes Valsts policija, Iekšējās drošības birojs un Valsts robežsardze, Finanšu ministrija un tās padotības iestāde Valsts ieņēmumu dienests (struktūrvienības Iekšējās drošības pārvalde un Nodokļu un muitas policijas pārvalde), Tieslietu ministrija un tās padotības iestāde Ieslodzījuma vietu pārvalde, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs