Valsts kontrole rīko iedvesmas pasākumu par mākslīgā intelekta risinājumiem publiskajā pārvaldē

30.04.2025.

Noslēdzot situācijas izpēti* par mākslīgā intelekta (MI) ieviešanu un izmantošanu Latvijā, Valsts kontrole ceturtdien, 8. maijā, plkst. 10.00-12.30 tiešsaistē rīko iedvesmas pasākumu “Iedvesmas starts: MI iespējas publiskajā pārvaldē” valsts pārvaldes iestādēm un citiem interesentiem. Pasākuma mērķis ir izklāstīt situācijas izpētes rezultātus, kā arī iedvesmot un iedrošināt publisko sektoru turpināt meklēt risinājumus MI jomā, kas var palīdzēt uzlabot valsts pārvaldes efektivitāti un iedzīvotājiem sniegtos pakalpojumus. Pasākums būs skatāms Valsts kontroles Facebook lapā un leta.lv, nodrošinot arī surdotulkojumu. 

“Mākslīgais intelekts vairs nav nākotne – tas ir šodienas instruments, kas var palīdzēt valsts pārvaldei kļūt efektīvākai, gudrākai un tuvākai cilvēkam. Šis pasākums nav tikai par situācijas izpētes rezultātiem – tas ir rosinājums sarunai un pieredzes apmaiņai par to, kā drosmīgāk un gudrāk izmantot MI iespējas valsts pārvaldē. Mēs vēlamies iedrošināt, daloties ar piemēriem, mācībām un ieteikumiem, kā sākt, kā izvairīties no kļūdām un kā soli pa solim ieviest MI risinājumus savā iestādē,” uzsver Valsts kontroles padomes locekle Ilze Bādere.  

Pasākuma dienaskārtība: 

10.00 Iedvesmas pasākuma atklāšana | Edgars Korčagins, Valsts kontrolieris 

10.05 Situācijas izpētes ziņojuma “Mākslīgā intelekta ieviešana un izmantošana” rezultāti | Ilze Bādere, Valsts kontroles padomes locekle, Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktore 

10.20-12.15 Pieredzes stāstu sesija 

  • Guna Krūmiņa, Valsts kontrole 
  • Ilze Āboliņa, Jelgavas Digitālais centrs  
  • Jānis Upmanis, Valsts ieņēmumu dienests 
  • Kārlis Kupčs, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”  
  • Gatis Ozols, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija | Quo Vadis? Kā valsts var palīdzēt un veicināt MI risinājumu ieviešanu? 

12.15 Jautājumi un atbildes 

12.20 Noslēgums  

Mediju pārstāvjiem klātienē būs interviju iespējas ar pasākuma dalībniekiem. Dalību lūgums apstiprināt, rakstot uz zinas@lrvk.gov.lv

*Situācijas izpētes mērķis ir īsā laikā apkopot faktus aktuāliem jautājumiem, neizdarot secinājumus un nesniedzot ieteikumus. 

Par Valsts kontroli 
Latvijas Republikas Valsts kontrole ir neatkarīga, koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde. Tās darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu ir tiesiska, pareiza, lietderīga un atbilst sabiedrības interesēm, kā arī sniegt ieteikumus atklāto trūkumu novēršanai. Valsts kontrole veic revīzijas saskaņā ar starptautiskajiem publiskā sektora revīzijas standartiem – Starptautiskās Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas INTOSAI standartiem (ISSAI), kuru atzīšanu Latvijā nosaka valsts kontrolieris. Atklājot trūkumus, Valsts kontrole sniedz ieteikumus to novēršanai, bet par iespējamiem likumpārkāpumiem informē tiesībaizsardzības iestādes. 

Plašākai informācijai 
Gunta Krevica 
Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja 
T: 23282332 | E: Gunta.Krevica@lrvk.gov.lv