Valsts kontrole aicina iedzīvotājus iesaistīties revīzijā par bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu

20.04.2021.

Ņemot vērā veiksmīgo pieredzi sabiedrības iesaistē revīzijām nozīmīgas informācijas iegūšanā, Valsts kontrole šoreiz vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu iesaistīties revīzijā par mājsaimniecību problēmām bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanā. Šķirojot bioloģiski noārdāmos atkritumus, var būtiski samazināt mājsaimniecību izdevumus par atkritumu izvešanu.

Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir, piemēram, virtuves pārtikas atkritumi, dārzeņu un augļu atkritumi, tējas, kafijas biezumi, veci augi, puķes, nopļauta zāle, koku lapas u.c.

Atkritumu šķirošana ir viens no videi draudzīga dzīvesveida pamatprincipiem.  Sašķirotie atkritumi neturpina audzēt atkritumu kalnus, bet gan tiek izmantoti jaunu produktu radīšanai. Latvijā aptuveni puse no sadzīves atkritumiem ir bioloģiski noārdāmie atkritumi.

Valsts kontrole vēlas noskaidrot, kā iedzīvotāji vērtē savas pašvaldības izveidoto atkritumu šķirošanas sistēmu. Vai iedzīvotājiem ir iespēja šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus, un vai ir pietiekama informācija par to, kā to darīt un kādi ir ieguvumi?

Aptaujā ir iekļauti 4 jautājumi, kas aizņems aptuveni 4 minūtes.

Aizpildi anonīmo aptauju!