Kopumā Valsts kontrole atzinīgi novērtē Labklājības ministrijas lēmumu kā vienu no trim sociālo pakalpojumu politikas virzieniem 2014.–2020.gadam īstenot deinstitucionalizācijas procesu (turpmāk – DI), lai, izmantojot ES struktūrfondu finansējumu, palielinātu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību pašvaldībās. Valsts kontrole šajā revīzijā vērtēja, vai DI aktivitātes, kas pašlaik ir tikai plānošanas stadijā, tiek veiktas tā, lai sasniegtu izvirzīto mērķi, un vai tiek plānoti pasākumi, lai DI ietvaros izveidotie pakalpojumi būtu pieejami arī pēc DI beigām.
Revīzijā konstatētais mums ļauj secināt, ka pašlaik ir sperti pirmie soļi izvirzītā politikas virziena īstenošanai. Tomēr revīzijā ir konstatēta virkne nepilnību, kas pašlaik var ieteikmēt izvirzīto mērķu sasniegšanu - nepilnības mērķa grupas personām nepieciešamajos pakalpojumos, projekta aktivitāšu norisei paredzēto termiņu neievērošana, nepilnības projekta atbalsta aktivitāšu plānošanā un norisē, riski, kas saistīti ar ES struktūrfondu finansējuma saņemšanu, DI rezultātu ilgtspējas nodrošināšana, nepilnības slēdzamo valsts sociālās aprūpes centru filiāļu izvērtēšanā u.c.
Lai risinātu visas minētās nepilnības, revīzijā Labklājības ministrijai kā vadošajai valsts pārvaldes iestādei sociālo pakalpojumu jomā ir sniegti seši ieteikumi, lai sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu ieviešanas process sasniegtu izvirzīto mērķi.
Atpakaļ
Nozares
Labklājība
Veids
Lietderības
Numurs
2.4.1-9/2017
Departments
Trešais revīzijas departaments
Publiskošanas datums
11.04.2018.
Revidējamais laika posms
01.01.2013.-01.07.2017.
Revīzijas apjomā iekļautās iestādes
- Labklājības ministrija, Ādažu novads, Madonas novads, Aizkraukles novads, Bauskas novads, Cēsu novads, Dobeles novads, Daugavpils valstspilsēta, Ogres novads, Preiļu novads, Liepājas valstspilsēta, Rēzeknes valstspilsēta, Smiltenes novads, Talsu novads, Tukuma novads, Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions